PL - Zespół powstał w sierpniu 1976r. w Warszawie pod nazwą „UPADEK KOMUNIZMU” w składzie: DAREK voc. – na co dzień obstawiał totalizator na Bazarze Różyckiego, trzy kolory, oczko, sztuczny tłok. ANDRUS bębny – stary cinkciarz i doliniarz. Handlował „papierem” przed trumną na Świętokrzyskiej. Wielokrotnie notowany przez milicję (2 lata w zakładzie zamkniętym w Kędzierzynie 1973-75). PALERMO (zwany DZIĘCIOŁ) gitara – jeden z pierwszych lubelskich „biznesmenów” miał dwa baraki z fliperami i saturator na Lubartowskiej. CZENO bas – przebiegły łowca posagów, działał na terenie całej Polski oraz w krajach ościennych. Ścigany za bigamię i alimenty. Próby zespołu odbywały się na terenie prywatnej posesji w dzielnicy WAWER. Na początku grali przeróbki The Stooges, Sonics, New York Dolls, Hollywood Brats… W listopadzie 1977r. Taśma z nagraniami „Leningrad Burning”, „Sobowtor Stalina”, „Zimna Wojna” oraz „Śnieg na Kubie nie chce padać” wpadła w ręce Służb Bezpieczeństwa PRL. W wyniku zasadzki zorganizowanej przez milicję członkowie zespołu „UPADEK KOMUNIZMU” zostali aresztowani. Po kilku tygodniach przesłuchań całą czwórkę przewieziono pancernym pociągiem do ZSRR gdzie w tajnym laboratorium KGB we Władywostoku zostali zahibernowani. Od grudnia 1977r. aż do marca 2000r. spoczywali w ołowianych kapsułach, zapomniani przez świat. Dzięki awarii sieci trakcyjnej zostali rozmrożeni i z powodzeniem podjęli próbę ucieczki. Niestety teczka z ich aktami zaginęła a kulisy całej operacji zostały utajnione. Telewizja Polska kręci serię reportaży na ten temat, wiec być może niebawem dowiemy się coś więcej o losach Naszych bohaterów. Tymczasem po 23 latach zespół wznowił działalność w czerwcu 2000 grając pierwszy swój koncert pod nazwa Beton Boys , Darek i Baronowie Porno, Kwiaty w Butonierce, Stefek Burczymucha, Syn Wieśki i Jego Banda, Adolf &The Zighajlers i wreszcie Werwolf 77. Warto zobaczyć tych krewkich pięćdziesięciolatków w akcji tym bardziej, że całkiem nieźle się trzymają.

Tą historię przeczytać można na stronach zespołu. A na co dzień musicie posłuchać prawdziwej petardy świetnych tekstów i punka rodem z 1977 roku!
https://www.facebook.com/pages/Werwolf-77/120935594599756

Werwolf 77 its one of the best band playing punk 77′ in Poland. Group of very good friends and alcoholics They can drink more then you and still play gig! Trust us we know how every party with Them finish. Very funny lyrics but all in polish language.
https://www.facebook.com/pages/Werwolf-77/120935594599756

Discography:
Ostatni Dancing – Olifant Records 2008 (CD i LP)
Szybko, tanio i ładnie – Bad Look Records 2012 (CD)
Compilations:
Podaj Amunicję – Generał Oi! Records (2002?)